Marcel Deiss, Grand Cru Schoenenbourg 2017.  Elzas, Frankrijk.
search
  • Marcel Deiss, Grand Cru Schoenenbourg 2017.  Elzas, Frankrijk.

Marcel Deiss, Grand Cru Schoenenbourg 2018. Elzas, Frankrijk.

€ 96,50
Inclusief belasting Delivery: 3-5 dagen

De Grand Cru Schoenenbourg is een van de grootste wijnen uit de Elzas. Deze bijzondere wijngaard geeft complexe, rijke wijnen met een prachtige body en 25 tot 40 jaar rijpingspotentieel. kruidige, licht rokerige aroma’s, rijk, lichtzoet in de mond, prachtig in balans met de subtiele zuren en mineraliteit. Deze mineraliteit zal zich in de loop van de tijd meer manifesteren.

Aantal
In Stock

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

De Grand Cru Schoenenbourg staat aan de wieg van de grootste wijnen uit Riquewihr. De wijngaard is zuidelijk georiënteerd en ligt op een zeer steile helling aan de rand van de vallei. De koele, natte invloed van de Vogezen is hier duidelijk merkbaar, waardoor de druiven pas laat rijp zijn en de kans op edele rotting bijna onvermijdelijk is. De bodem bestaat uit mergel en kalkrijke zandsteen op een onderlaag van vruchtbare, waterhoudende klei. Deze bijzondere wijngaard geeft complexe, rijke wijnen met een prachtige body en een zeer groot rijpingspotentieel (25 tot 40 jaar!). 

Deze wijn laat het bijzondere karakter en de enorme potentie van de Elzas zien. De wijn is een blend van 13 verschillende Elzas-druivenrassen, die door elkaar staan aangeplant in de wijngaard. In de neus kruidige, licht rokerige aroma’s die doen denken aan een Tokay Pinot Gris. Rijk, lichtzoet in de mond, prachtig in balans met de subtiele zuren en mineraliteit. Deze mineraliteit zal zich in de loop van de tijd meer manifesteren.

Datasheet

Kleur
wit
Land
Frankrijk
Streek
Elzas
Oogstjaar
2018
Smaakprofiel
Wit zachtdroog intens rijk en complex
Druif
Complantation
Alcohol %
14
serveer temperatuur
12 - 14
op dronk van
2022
op dronk tot
2040
Gerecht
Gevogelte
Inhoud
0.75
Beoordeling Vinoloog Henk Hoogeweegen
6 sterren