Dominio del Soto, Reserva 2019.  Ribera del Duero, Spanje.
search
  • Dominio del Soto, Reserva 2019.  Ribera del Duero, Spanje.

Dominio del Soto, Reserva 2019. Ribera del Duero, Spanje.

€ 26,95
Inclusief belasting Delivery: 3-5 dagen

Rode Spaanse topwijn met kracht en finesse. Complex en geconcentreerd van smaak met een frisse aanzet, gevolgd door krachtige tonen van zwart en rood fruit, kruiden en garrigue, ronde tannines en rokerige tonen. De afdronk is indrukwekkend met een mooie balans.

Aantal
In Stock

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Heerlijk glas Spaans rood met finesse.

De wijn wordt gemaakt van biologisch verbouwde druiven die groeien in oude terraswijngaarden op zo’n 850-900 meter hoogte. De bodem bestaat uit klei, kalksteen en mergel. De zomers zijn hier heet en droog, de winters soms extreem koud. Grote temperatuurverschillen tussen dag en nacht zorgen voor behoud van frisheid in de druiven. 

Na de handmatige oogst vergist de wijn op roestvrijstalen vaten. 10% van de wijn ondergaat een malolactische vergisting op nieuwe eikenhouten vaten. Daarna rijpt de wijn gedurende 739 dagen in vaten van Frans eikenhout, gevolgd door een rijping van 1 jaar op de fles.

Intens in de neus met aroma’s van rijp donker fruit, vanille en sappig rood fruit. Complex en geconcentreerd van smaak met een frisse aanzet, gevolgd door krachtige tonen van zwart en rood fruit, kruiden en garrigue, ronde tannines en rokerige tonen. De afdronk is indrukwekkend met een mooie balans.

H2025006

Datasheet

Kleur
rood
Land
Slovenie
Streek
Ribera del Duero
Oogstjaar
2019
Smaakprofiel
Rood vol rijk en zacht
Druif
Tempranillo
Alcohol %
15
serveer temperatuur
18
op dronk van
2024
op dronk tot
2034
Gerecht
Wild
Beoordeling Vinoloog Henk Hoogeweegen
5 sterren
Nieuw